Yeni Mini Aceman ortaya çıktı; beklentilerin alında bir model

Bu sızıntı, otomobil dünyasında büyük bir heyecan yarattı ve Mini hayranlarını yeni modelin özellikleri ve tasarımı hakkında spekülasyon yapmaya teşvik etti. Sızdırılan bilgiler, Aceman‘ın Mini‘nin elektrikli otomobil serisinde önemli bir yer tutacağını ve markanın çevre dostu taşıtlar konusundaki iddialarını pekiştireceğini gösteriyor. Otomobil severler, resmi lansman öncesi Aceman hakkında daha fazla detay öğrenme umuduyla bu gelişmeyi yakından takip ediyor.

Mini’nin yeni modeli Aceman, Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) aracılığıyla sızdırıldı. Çin pazarı için üretilen tüm araçlar gibi Aceman da bu süreçten geçerek, hem anahtar özelliklerini hem de tasarımını ortaya koydu.

Yeni Mini Aceman ortaya çıktı; beklentilerin alında bir model

Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere Aceman, Mini Cooper’ın üç kapılı yapısının aksine beş kapılı bir gövdeye sahip. Şasi, oldukça hantal görünüyor ve Mini Countryman‘ı anımsatıyor. Aceman, Cooper ve Countryman arasındaki eksik bağı tamamlıyor olmasıyla sürpriz olmaktan çıkıyor.

Düzenleyici belgelere göre, Aceman iki varyantta sunulacak: Aceman ve Aceman S. Sonuncusu, ön ızgarada bir yeşil S logosu ve gül altın trim ile biraz farklı bir görünüme sahip. Ancak, her iki varyant için de pil seçenekleri aynı – 40 kWh veya 54.2 kWh. Sonuncusu, CLTC standartlarına göre 400 km’ye kadar menzil sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x