Tesla Cybertruck fiyatları açıklandı! Beklenenin altında!

Tesla, uzun zamandır merakla beklenen Cybertruck modelinin fiyatını nihayet açıkladı. Elektrikli araç, ilk partinin teslimatı ancak yakın zamanda başlamak üzere üretim gecikmeleriyle karşı karşıya kaldı. Tesla’nın Austin’deki Gigafactory’sinde düzenlenen bu teslimat etkinliğinde, yüksek son teknolojiye sahip elektrikli kamyonun fiyatı da açıklandı.

Tesla Cybertruck‘ın fiyatlandırması, etkinlikte performans özellikleri ve model seçenekleriyle birlikte duyuruldu. Giriş seviyesi sürümler, tek motorlu arka tekerlek sürüşüne sahip ve bu model için 60.999 Amerikan Doları ödemeniz gerekiyor. Teknik olarak, teşvikler ve “tahmini 3 yıllık yakıt tasarrufu” sayesinde, alıcıların aslında yaklaşık 49.890 Amerikan Doları harcadığı anlamına geliyor. Bu model, 250 mil menzil sunuyor ve 0’dan 60’a sadece 6,5 saniyede çıkıyor. Menzil, Marques Brownlee’nin önceki tanıtımıyla da uyumlu. Bu modelin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tesla Cybertruck fiyatları açıklandı! Beklenenin altında!

Orta menzilli modelin fiyatı 79.990 Amerikan Doları ve her aks üzerinde spor e-motorlarla birlikte dört tekerlekten çekiş sunuyor. Bu versiyon, 340 mil menzil ve 0’dan 60’a sadece 4,1 saniyede çıkma imkanı sunuyor. Bu, 600 beygir gücünde ve 7435 lb-ft torka sahip olmasından kaynaklanıyor. Son olarak, en üst model olan ve Cyberbeast olarak adlandırılan modelimiz var.

Bu model, dört tekerlekten çekiş için üç e-motor, maksimum 320 mil menzil ve 0’dan 60 MPH’ye 2,6 saniyede çıkma kapasitesine sahip. Maksimum hızı 130 MPH ve 845 beygir gücünde, 10.296 lb-ft tork üretiyor. Özellikle, Cyberbeast ve AWD orta menzilli modeller, 121 kübik fit kargo taşıma kapasitesine ve beş yetişkin yolcu alabilme imkanına sahip. Tesla Cybertruck serisi, şirketin süper şarj ağı ile uyumlu. Sadece 15 dakikalık şarj, 128 mil menzil sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x